Biżuteria

JAK WYCZYŚCIĆ KOLCZYKI?

Nasz własny styl i tożsamość wzmacniana jest przez naszą biżuterię. Z drugiej strony niektóre dekoracje tworzą z czasem nieatrakcyjne osady. Jak więc wyczyścić kolczyki, naszyjnik lub bransoletkę, nie uszkadzając ich? Oto kilka pomysłów na utrzymanie biżuterii w doskonałym stanie.

Praktyczny przewodnik po czyszczeniu kolczyków

Dobrym pomysłem jest zastanowienie się, jak wyczyścić kolczyki, zanim pojawi się problem z tworzeniem się osadów. Co mogę zrobić, aby moja biżuteria nie zmatowiała? Zabierz ją ze sobą! Nie jest używany, ponieważ szybciej się osadza. Z drugiej strony przechowywanie w pudełku spowalnia sprawę. Na proces powstawania nalotów ma również wpływ rodzaj użytego metalu. Najlepszym wyborem jest tutaj złoto wysokiej jakości.

Umieść biżuterię w roztworze słonej wody i mydła, a następnie spłucz je wodą. Można również użyć soku z cytryny. Dobrym pomysłem jest użycie mleka do czyszczenia pereł. Do czyszczenia złota można użyć piwa. Do złota możesz użyć mieszanki wody, sody oczyszczonej i octu, ale nie do pereł czy kamieni. Czyszczenie kolczyków może być tak proste, jak zakup środka do czyszczenia biżuterii od jubilera.

CZYSZCZENIE ZŁOTA, ZŁOTA I KAMIENIA KOLCZYKÓW

Podczas czyszczenia kolczyków należy zwracać uwagę na metal. Biżuteria platerowana złotem lub srebrem wymaga specjalnego traktowania. Powierzchnia biżuterii złotej jest trwalsza niż cienka warstwa metalu szlachetnego. Do czyszczenia kolczyków najlepiej użyć wilgotnego ręcznika, niż całkowicie moczyć je w roztworze. Biżuterię z cennymi kamieniami należy czyścić ręcznie, unikając w miarę możliwości minerałów. Proces czyszczenia kolczyków można podsumować w kilku słowach: ostrożnie. Materiały, z których są zbudowane, powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Dzięki temu będziesz w stanie utrzymać swoją biżuterię w doskonałym stanie przez długi czas.