Biżuteria

Jak dobrać kamień szlachetny do koloru oczu?

Wielu z nas wybierając biżuterię czy to dla siebie, rodzica, partnera lub przyjaciółki, zastanawia się jak dopasować kamień szlachetny tak, żeby zrobił jak największe wrażenie. Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się własnym gustem – kolorystyką, za którą przepadamy, czy szlifem, który najbardziej do nas przemawia. Jednakże nie zawsze jesteśmy w stanie to ocenić w ten sposób. Bardzo często spotykamy się z dobieraniem biżuterii czy ubrań do typu urody – na przykład wybranie koloru kamienia szlachetnego, który idealnie dopasuje się do karnacji, czy koloru oczu! Jeżeli chcesz zaskoczyć swoją partnerkę, czy bliską osobę niezwykłym podarunkiem, postaw na indywidualnie dobraną biżuterię.

Barwa idealna!

Najłatwiejszym sposobem na dobranie biżuterii do koloru oczu jest oczywiście wybranie tej samej barwy. Niebieskookie osoby z pewnością świetnie prezentować się będą w obecności akwamarynu, szafiru czy topazu. Dla pań i panów z zielonkawymi tęczówkami proponujemy szmaragdy i oliwiny. Ciemniejsze odcienie świetnie sprawdzą się w towarzystwie brązowego czy czarnego diamentu lub agatu. Łączenie ze sobą barw to też nienajgorszy pomysł, jednak w tym przypadku należy się dobrze zastanowić, co najlepiej podkreśli oko. Błękit i zieleń, zieleń i czerwień, błękit i fiolet ametystu – wyobraź sobie te niesamowite połączenia. A może tak intensywny niebieski razem z krystalicznie czystym diamentem? Możliwości jest naprawdę wiele!

Kamienie szlachetne i ich symbolika

Mało kto posiada wiedzę na temat symboliki kamieni szlachetnych. A szkoda. Przydaje się ona zwłaszcza przy wyborze biżuterii na prezent. Podarowując szczególnej osobie upominek o niezwykłym znaczeniu jeszcze bardziej zwiększamy sobie szanse na powodzenie. Dlatego też panowie kupujący pierścionki zaręczynowe, sprawdzają najpierw ich unikalne znaczenie. Diament uważany jest za symbol nieskończoności i niesamowitej trwałości. Rubin odpowiada za płomienność uczuć, a szmaragd za szczęście w związku. Morganit jest uosobieniem piękna. Wybierz symbol, który najlepiej pasuje do obdarowywanej osoby, a na pewno spotkasz się z niemałym uznaniem!